مسخره کردن زنان ایرانی توسط تبلیغ سامسونگ

بسم رب المهدی گروه خبری GSM: شرکت سامسونگ، در اقدامی عجیب اقدام به پخش تیزری تبلیغاتی در شبکه های تلوزیونی اسرائیل کرد که به جهت جلب توجه و کسب مشتریان هر چه بیشتر در میان صهیونیسم ها، انواع و اقسام توهین به مردم و بخصوص فرهنگ ایران می شود.

داستان این کلیپ به 4 بازیگر صهیونیسم، مربوط می شود که برای دیدار با طرفداران خود در ایران، به اصفهان سفر می کنند!"

این چهار بازیگر برای اینکه شناخته نشوند لباس زنان ایران را بر تن می کنند. شرکت سازنده این کلیپ، با نوع پوششی که برای این 4 کاراکتر در نظر گرفته، زنان ایران را مورد تمسخر قرار داده است، به گونه ای که این 4 مرد با پوشیدن مانتو و در عین حال داشتن سبیل و با راه رفتن نامناسب خود، چهره ناشایست و عقب افتاده ای از زنان کشورمان نشان می دهند.


در این کلیپ، اصفهان، شهر بزرگ و تاریخی ایران، به مثابه بیابانی به تصویر کشیده شده که مملو از گرد و غبار است و وسایل نقلیه آن گاری و چهارپایان اهلی، و مردم آن به دور از هرگونه تمدن و به صورت عصر حجری زندگی می کنند و زنان در هر گوشه ای روی زمین بر روی خاک نشسته و مشغول گدایی هستند.


این 4 نفر در جستجوی غذا به کافه ای می رسند که در این کافه یک جاسوس اسرائیلی را که نیروگاه هسته ای ایران در اصفهان را زیر نظر دارد، به طور اتفاقی می بینند. این مامور مخفی، به بازیگران توضیح می دهد که تبلتی دارد که با آن تمام فعالیت های نیروگاه هسته ای را رصد می کند. یکی از بازیگران ، تبلت مامور موساد را برمی دارد و همینطور که درباره قابلیت های آن از مامور سوال می کند، دوست دیگرش از روی کنجکاوی، دکمه ای را روی تبلت لمس می کند که به محض لمس دکمه، نیروگاه هسته ای ایران که پشت سر آن هاست، منفجر می شود!


همه بهت زده می شوند اما بازیگری که باعث این انفجار شده، می گوید: چی شده؟ مگر چه اتفاقی افتاده؟! این هم فقط یک انفجار مرموز دیگر در ایران بوده! غصه نخورید!


انتشار این کلیپ توسط شرکتی که در بازار ایران حضوری فعال دارند، محصولات خود را تبلیغ می کنند و از این راه درآمد بسیار دارد، جای شگفتی و البته تاسف بسیار دارد.

سامسونگ به جهت حضور نمایندگان رسمی خود در ایران به خوبی می داند که ایران و تصویر واقعی شهری مانند اصفهان چگونه است و اقدام این شرکت در ساخت اینچنین ویدئویی، نه از روی نا آگاهی، بلکه از روی تعمد و تنها جهت بازاریابی بهتر برای یکی از محصولات خود در میان مردم اسرائیل است.

جی اس ام یک سایت اطلاع رسانی در حوزه تلفن همراه است و نگاه جی اس ام به اقدام سامسونگ، فارق از هرگونه نگاه سیاسی و بدون در نظر گرفتن اوضاع این روزهای جهان است. اما بهتر است این نکته به این شرکت کره ای یادآوردی شود که تمدن جهان در دو هزار سال پیش، از شرق تا غرب، مترداف با نام نام ایران بود. این در حالیست که نام کشور کره، تا همین صد سال پیش (و شاید کمتر)، به مستعمره ای از کشور چین اطلاق می شد!
العفو العفو ...
/ 0 نظر / 31 بازدید